Головна » Файли » Вчителям » Школа олімпійського резерву

Інформація
17.11.2016, 22:03

“ЗАТВЕРДЖЕНО”

                                                                          на засіданні методичної

                                                                          ради РНМК протокол № 1

                                                                          від 08.09.2011

                                                                          голова ради

                                                                          -----------Н.М.Охрончук

Положення про школу олімпійського резерву

ДЛЯ УЧНІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ЗНЗ

 Лозівського району


І. Загальні положення
1.1. Школу олімпійського резерву створено на виконання наказу відділу освіти Лозівської РДА від 02.09 2011 №205 “Про організацію методичної роботи з педагогічними працівниками в ЗНЗ Лозівського району 2011-2012 навчальному році”.
1.2. Мета школи олімпійського резерву: створення умов для раннього виявлення і розвитку обдарованих та здібних дітей, заохочення та стимулювання їх допитливості, інтелектуальної ініціативи та позитивних мотивів навчання в умовах оновленого змісту початкової освіти, підготовки їх до життя з метою систематизації роботи вчителів зі здібними й обдарованими учнями початкової школи та забезпечення перспективності у підготовці до учнівських предметних олімпіад, наступності в роботі шкіл І та ІІ ст., участі в різноманітних навчальних конкурсах.
1.3. Завдання школи олімпійського резерву: формування та розвиток творчого потенціалу учнів Лозівського району; забезпечення гармонійного розвитку особистості; самоствердження через вид діяльності, до якого виявлено природний нахил; надання реальної дієвої допомоги обдарованим та здібним дітям у підготовці до районних та обласних предметних олімпіад, участі в творчих та інтелектуальних конкурсах.
1.4. Організатором школи олімпійського резерву є методичний кабінет відділу освіти Лозівської РДА , координатором діяльності школи є методист, який супроводжує діяльність початкової освіти.
1.5. Школа олімпійського резерву для обдарованих дітей працює на базі Краснопавлівського багатопрофільного  ліцею ( опорного закладу початкової освіти Лозівського району

1.6.Філії школи олімпійського резерву працюють в усіх ЗНЗ Лозівського району де за результатами діагностики будуть виявлені обдаровані учні.
1.7. Відповідає за організацію роботи школи олімпійського резерву  досвідчений педагог, обраний з числа вчителів початкових класів Краснопавлівського багатопрофільного ліцею.
1.7. Школа олімпійського резерву має наступні відділення: математичне, мовознавче, природничо-суспільне.
1.8. До школи олімпійського резерву зараховуються учні 3-4 класів.
1.9. Щорічно у вересні школа олімпійського резерву розпочинає свою роботу урочистим відкриттям

1.10 Щорічно у квітні проводяться районні предметні олімпіади.
1.10. По закінченні предметних олімпіад підводяться підсумки роботи школи олімпійського резерву, визначаються кращі учні.
1.11. Враховуючи вікові особливості дітей молодшого шкільного віку та з метою збереження їх здоров’я, учням дозволяється навчатися тільки на одному з відділень.
ІІ. Система виявлення обдарованих дітей

2.1.Щорічно психологічною службою району проводиться діагностика з метою виявлення обдарованих учнів.

2.2. Відповідно до результатів діагностики створюється банк даних обдарованих учнів

початкових класів.


ІІІ. Навчання, розвиток обдарованих дітей.
3.1. Умови навчання передбачають:
- забезпечення ефективного навчання через підбір змістовного наповнення навчального матеріалу, спрямованого на розширення знань учнів та формування стійкого інтересу до вивчення окремих предметів.
- добровільність участі молодших школярів, примус учнів у будь-якому вигляді недопустимий
3.2. Один раз на тиждень проводяться заняття тривалістю 40 хвилин з певних дисциплін. Учні отримують завдання для колективної та індивідуальної роботи, форма проведення занять визначається вчителем з урахуванням індивідуальних особливостей та рівня навчальної підготовки учнів.
3.3. В період між заняттями учні отримують завдання, направлені на розвиток логічного мислення, опрацювання додаткового матеріалу з предмету, творчих та розумових здібностей.
3.4. Обов’язковою вимогою до проведення занять є створення умов для формування та вдосконалення навичок самоорганізації власної діяльності, формування елементарних навичок роботи з додатковою, науково-популярною та іншими джерелами, формування первинних навичок дослідницької роботи.
3.5. Заняття обліковуються в окремому журналі, оцінювання роботи учнів не проводиться.
3.6. Школа олімпійського резерву гарантує дотримання санітарно-гігієнічних вимог, прав дитини.
ІV. Кадрове забезпечення.
4.1. Щорічно у вересні  визначаються  вчителі, які відповідають за роботу відділень, та  за зміст планування роботи основної   школи олімпійського резерву та її філій.
4.2. До роботи школи олімпійського резерву залучений шкільний психолог, який забезпечує психологічний супровід ( індивідуальна та групова робота).
4.3.. Вчителі школи олімпійського резерву, психолог проводять періодичні зустрічі з батьками учнів, надають їм необхідну консультаційну допомогу.
4.4.. За активну роботу в школі олімпійського резерву вчителі та учні нагороджуються грамотами відділу освіти за поданням  методиста, який супроводжує діяльність почлоткової школи.
4.5. Щорічно на засіданні РМО вчителів початкових класів презентується робота школи олімпійського резерву.

 

 

Категорія: Школа олімпійського резерву | Додав: nevenkin_dima
Переглядів: 362 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar